Сторінки

28.02.13

Основи здоров'я / Обов'язки і права пішоходів

1. Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

2. За межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів.

3. Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Основи здоров'я / Обов'язки і права пасажирів

  1. Посадку (висадку) дозволяється здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика, а в разі відсутності такого майданчика — з тротуару чи узбіччя, а якщо це неможливо, то з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це буде безпечно та не створить перешкод іншим учасникам руху.
  2. Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні:

Основи здоров'я / Правила поведінки на воді

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально
відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води – не нижче +18'С, повітря – не нижче +24'С.

4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

Основи здоров'я / Ураження електричним струмом

Послідовність надання першої допомоги при ураженні електричним струмом: 

(варіант 1)
  1. усунути вплив на організм ушкоджуючих факторів, котрі; 
  2. загрожують здоров'ю та життю потерпілих, оцінити стан потерпілого; 
  3. визначити характер та важкість травми, найбільшу загрозу для життя потерпілого і

Основи здоров'я / Чим небезпечний ВІЛ

ВІЛ – це скорочена назва вірусу імунодефіциту людини. Імунна система організму захищає нас від інфекцій і запобігає розвиткові деяких типів злоякісних хвороб. ВІЛ повільно й незворотно знищує імунну систему організму.

Багато людей не знає, що вони інфіковані ВІЛ, оскільки симптоми з’являються іноді через 10
років після зараження. Зараження ВІЛ неможливо розпізнати на підставі зовнішнього вигляду людини. Лише аналіз крові може виявити, інфікована людина ВІЛ, чи ні.

Основи здоров'я / Плавання це життя

Плаванням можна займатися практично все життя, обираючи чи то різноманітні вправи у воді на зразок аква-аеробіки, чи навіть синхронне плавання. З його допомогою можна досягти загального тренувального ефекту, розвинути пластику тіла. Плавання позитивно впливає на стан центральної нервової системи, позбавляє збудливості та роздратованості, а вода сама по

Основи здоров'я / Догляд за тілом

Догляд за тілом

  1. Вранці – вмиваю лице, чищу зуби, розчісую волосся.
  2. В обід - мию руки, вмиваю лице.
  3. У вечорі - вмиваю лице, чищу зуби, мию ноги.

Основи здоров'я / Що таке наркоманія

В основі будь-якої шкідливої звички лежить залежність людини від чогось. Залежність багатогранна. Куріння, алкоголізм, наркоманія є лише частиною усього спектра залежностей. До них належить і залежність від ліків, їжі, комп'ютера  Сьогодні ми поговоримо про залежність від наркотиків. При вживанні наркотиків і звиканні до них організму розвивається наркоманія – захворювання, за якого фізичний і психічний стан людини, її самопочуття і настрій цілком залежить від наркотику в організмі. Наркотики страшні тим, що навіть одноразове їх уживання

Основи здоров'я / Правила чищення зубів

8 правил чищення зубів 

  1. Перед користуванням щітку треба добре вимити теплою водою. 
  2. Щітку необхідно розташувати під кутом 45° до поверхні зуба. Починають чищення при не зімкнутих зубних рядах. 
  3. Спочатку треба чистити передню поверхню зубів рухами щітки в одному напрямку. Вгору

Природознавство / Чумацький Шлях

Молочний Шлях – космічна система у вигляді світлої туманної смуги, що складається із зірок, зоряних скупчень, пилових і газових туманностей, розсіяного газу та пилу. Галаксією (від грец. “гала” – молоко) – Молочним Шляхом давньогрецькі астрономи називали широку світлу смугу, яка перетинає сузір'я Корма, Великий Пес, Одноріг, Близнята, Візничий, Персей, Кассіопея, Лебідь, Лисичка, Стріла, Орел, Щит, Стрілець, Скорпіон, Південний Трикутник, Муха, Паруси.

Природознавство / Вулкани та гейзери

Відомо, що в надрах Землі утворюється магма – вогненно-рідка речовина, яка насичена водяною парою й газами. Перебуваючи під тиском, магма шукає виходу на поверхню. Таким виходом стає тріщина в земній корі. Піднімаючись, магма прокладає трубоподібний канал – жерло, яке зверху закінчується чашоподібним розширенням – кратером. Через нього виливається на поверхню магма, вириваються чорний дим і стовпи вогню, викидається

Львовознавство / Регіональний ландшафтний парк - Знесіння

Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» - об'єкт природно-заповідного фонду України, розташований безпосередньо близько до центру Львова. Створення в 1991 році парку «Знесіння» площею 312 га дало виняткову можливість поєднати типову для міських парків функцію відпочинку з туризмом, а також з охороною та вивченням природно-історичного довкілля. Парк розташований на лісистому узгір'ї Розточчя, в місцевості Кайзервальд.

Природознавство / Стихійні лиха / Землетрус

Стихійне лихо — це надзвичайне природне явище, що діє з великою руйнівною силою, завдає значної шкоди району, в якому відбувається, порушує нормальну життєдіяльність населення, знищує матеріальні цінності.

До стихійного лиха належать: виверження вулканів, землетруси, цунамі, обвали, селі, лавини, повені, урагани, тайфуни, смерчі, град, блискавки, лісові пожежі і інші.

Землетруси — явища, що проходять у певних ділянках земної кори. Це одне із найжахливіших

Природознавство / Заповідники та заказники

Історія нас вчить, що мудрість будь-якого народу проявляється в тому, як зберігаються природні умови, його існування та використовуються ресурси, добробут сучасних і майбутніх поколінь.

Природоохоронне законодавство нашої країни розрізняє декілька видів природоохоронних об'єктів, а саме: заповідники, заказники, пам'ятки природи, державні природні парки та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.

Природоохоронні території України — території, створені з метою охорони природних

25.02.13

Рідна мова / Лист другу

Привіт друже Олег. 

Вітаю тебе з Новим роком та Різдвом Христовим. Давно ми з тобою не спілкувалися, от я і вирішив написати тобі невеличкого листа. Мені дуже цікаво як там в тебе справи, чи займаєшся далі в секції карате, чи вже маєш пояс наступного рівня? А ще ти хотів навчатися гри на гітарі. Які маєш успіхи?

В мене все гаразд і вдома, і в школі. Семестр закінчив на відмінно. Мені подобаються всі предмети, але найбільше математика, тому, що розв'язувати задачі – це те саме

Рідна мова / Вітальний лист

Дорогі бабуся та дідусь. Вітаю вас з святом Миколая.

Нехай Господь Бог завжди буде поруч з Вами і охороняє ваші добрі серця, чуйну душу і лагідну вдачу від усього злого, допомагає Вам творити добро. Нехай наділяє Вас міцним здоров'ям та любов'ю Нехай завжди Ваша душа буде світлою і чистою, як сонячні промені і ніколи у ній не з’являються плями смутку і горя, зла і неправди.
Щастя Вам і Веселих Свят!
Ваш онук …

Рідна мова / Ім'я - Ростислав

Старослов'янське ім'я - Ростислав. 

Старослов'янське ім'я походить від рост - (рости) і слав- (слава). Інші форми імені – Ростик, Ростичок, Ростя; Слава, Славко, Славцьо, Славик, Славчик.

Традиція давати людині ймення ведеться з сивої давнини, мабуть, відтоді, коли земляни навчилися спілкуватися між собою. Багато народів світу вірили в магічну силу імені, його нерозривний зв'язок з людиною, яку воно називає. У різних народів є свої принципи називання дітей. В ім'я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені.

Реферат / Івана Купала

Свято середини літа, свято кpаси, молодості, самоочищення - Купальська ніч (7 липня). Вогонь і вода є неодмінними атрибутами свята. Тут і багаття, через яке пеpестpибують попарно хлопці і дівчата, взявшись за pуки, пpивоpожують кохання, щастя. Діти стрибають не через вогонь, а через кропиву. В цей день обов’язково треба скупатися в річці чи ставку. Дівчата в цей день ворожать на судженого, пускаючи вінки за водою. Це останнє свято перед жнивами: "На Івана Купала баба муки не мала, а на свято Петра пирогів напекла".

23.02.13

Всесвітня історія / Культура елліністичного світу

Утворення величезної імперії Александра Македонського та її наступників — елліністичних монархій уперше створило умови для всебічної інтеграції протилежних культур Сходу й Заходу. Афіни перетворюються на своєрідний «музей» цінностей античного світу, а першість переходить до східних культурних центрів — Александрії Єгипетської з її уславленою бібліотекою при Мусейоні — «храмі Муз», Антіохії, Селе-вкії, Пергаму — збудованих за регулярним планом велетенських міст із сотнями тисяч різноплемінних жителів.

Львовознавство / Історичні пам’ятки – Високий замок


Висо́кий За́мок — замок, збудований під керівництвом Галицько-Волинського князя Лева на Замковій горі у Львові.

З Високого замку розпочинає свою історію м. Львів, котре заснував князь Данило Романович і назвав на честь свого сина Лева. Перша документальна згадка про місто датується 1256.

За архівними документами і науковою літературою Високий та Низький замки у Львові виникли в часи Галицько-Волинської держави. З руських літописів і пізніших хронік 16-17 століть відомо, що на Замковій горі під керівництвом князя Лева Даниловича збудували укріплення.

20.02.13

Твір на тему / Чим є для мене Україна

Що для мене Україна? Це моя Батьківщина, це моя ненька, це мій перший крок, це мій перший подих і моє перше слово, мої знання, мої мрії, все що в мене є в житті та всі мої плани- все це дякуючи Богові та моїй рідній країні. Це самі найдорожчі в світі люди - тато й мама.


Для мене Україна це країна, яка

Рідна мова / Українські прислів'я

Про природу. 

  • Природа одному мама, а другому мачуха. 
  • Заступиш природу дверима, а вона тобі – вікном. 
  • На небо – не скочиш, а в землю – не закопаєшся. 
  • Не можна на небо злізти та через голову штанів скинути. 
  • Нема тієї драбини, щоб до неба дістала. 
  • Чисте небо не боїться ні блискавки, ні грому. 
  • Як небесна височина, – так морська глибина. 
  • Взимку сонце, як мачуха: світить, та не гріє. 

Рідна мова / Українські народні пісні

ЇХАВ, ЇХАВ КОЗАК МІСТОМ 

Їхав, їхав козак містом,
Під копитом камінь тріснув та раз, два,
Під копитом камінь тріснув та раз!

Під копитом камінь тріснув,
Соловейко в саду свиснув та раз, два.
Соловейко в саду свиснув та раз!

Рідна мова / Колискові

Бабусина колисанка

Люлі-люлі...
Де я тебе втулю (покладу)?
У садочок зелененький
Під солодку дулю (грушу).

А та дуля буде цвісти,
Ще й дульки родити.
Моя доня буде рости,
По дульки ходити.

Реферат / Козацькі народні пісні

Українські козацькі пісні – беруть початок з 15 століття. Коріння пісень уходить в добу князів та часи Київської Русі. Основна тематика українських козацьких пісень, це бій воїна з ворогом-чужинцем. 

Для української культури козацькі пісні відігравали величезне значення. Козаків Січі називали у народі «святими лицарями», їх оспівували в думах, піснях та легендах. Звитяжні запорожці стали героями безлічі літературних і мистецьких творів. Адже мова йде про суттєвий життєвий відрізок народу та славетних героїв-козаків, воїнів за свободу рідного

19.02.13

Рідна мова / Пісні січових стрільців

Гей, ви, стрільці січові!


Гей, ви, стрільці січовії, раз, два, три,
В ваших дівчат серце мліє, раз, два, три,
Ви вперед все поступайтесь, ні на що не оглядайтесь,
Раз, два, раз, два, раз, два, три.

Попереду сотник їде, раз, два, три,
Він до пекла з нами піде, раз, два, три,
Сам із себе хлопець бравий, під ним коник дуже жвавий,
Раз, два, раз, два, раз, два, три.

Рідна мова / Українські народні прислів'я та загадки

Загадки

· Мене не їдять, і без мене не їдять?                        (Сіль)
· Коло носа в'ється — в руки не дається?               (Запах)
· Хоч поруч іде, а сліду не залишає?                       (Тінь)
· Ніхто ні в кого його не бачив, А в кожного є?      (Ім'я)
· Скрізь я буваю; починають говорити - я втікаю?  (Тиша)
· Що можна бачити з заплющеними очима?           (Сон)
· Яким ключем не можна відімкнути замок?           (Журавлиним)
· З якого посуду не їдять?                                       (3 порожнього)
· Як потрібен - викидають, Не потрібен - підіймають?   (Якір)

Рідна мова / Вислови про українську мову

Людина, яка втратила свою мову, - неповноцінна, вона другорядна в порівнянні з носієм рiдноï мови.
(Павло Мовчан)

* * *
Мова - духовне багатство народу.
(Василь Сухомлинський)

Твір на тему / Зробив діло, гуляй сміло

"Зробив діло, гуляй сміло"
Одного разу я прокинувся рано вранці. Подивився у вікно і побачив, що на вулиці прекрасна погода. Я вирішив погуляти з моїми друзями. Покататися на роликах і пограти у футбол. Але мама сказала, що я маю спочатку зробив уроки. А ще я залишаюся сам бо вона йде на роботу.
Я трішки подивився телевізор і було вже зібрався робити домашнє завдання, як раптом задзвонив телефон. Це був мій друг Микола. Він запропонував піти пограти у футбол, тому що йому дідусь подарував нового футбольного м’яча. Я хотів відмовитися, але думка про новий м’яч мене так захопила, що я вирішив - зроблю уроки потім.

Частини мови / Займенник

Займенник - частина мови, яка замінює іменник у реченні. Указує на предмети, ознаки, хто? що? який? чий? скільки?.
кількість, але не називає їх. Займенники подібно до іменників, прикметників і числівників, відповідають на питання

Наприклад: ти, вони, ніщо, жодний, мій, той, усякий, стільки.

Займенник в українській мові — повнозначна змінна частина мови. Відповідає на питання хто? що? скільки? який? чий? котрий? За значенням і граматичними ознаками займенники

Твір на тему / Замітка в газету

"Замітка в газету"
Всі батьки серйозно стурбовані майбутнім своїх дітей. Сьогодні кожному відомо, що гарної кар'єри не зробиш без знання англійської. 
Сьогодні можна легко знайти безліч методик навчальних іноземної мови. Але люди, як і раніше не знають, як вибрати методику. Як правильно вивчати іноземну мову? 
Вивчати іноземну мову краще й ефективніше за все в країні, де розмовляють цією мовою. Така методика називається комунікативною і передбачає постійне перебування у мовному середовищі. 
Такий підхід може здатись дещо екстремальним, але саме він зарекомендував себе як найефективніший і вже багато років

Твір на тему / Пригода на канікулах

"Пригода на канікулах"
Ось і продзвенів останній дзвінок. Настали довгоочікувані канікули. На канікулах всі кудись їдуть відпочивати. І я також поїхав у село до дідуся з бабусею.
Одного чудового ранку дідусь взяв мене косити траву біля лісу. З собою ми взяли глечик молока і скибку хліба. Ще було дуже рано і на траві виблискували краплинки роси. Дідусь косив траву, а я спостерігав як вона рівними рядочками лягає на землю. Раптом дідусь зупинився і покликав мене до себе. Він поклав косу,

09.02.13

Твір на тему / Моя "Батьківщина"

Моя "Батьківщина"
Найдорожче для кожної людини місце те, де вона народилася, де народилися її батьки – тобто Батьківщина. Саме тут людина почала ходити, розмовляти, вчитися справедливості, доброти, посадила першу квіточку, вперше побачила веселку.
Для мене такою землею є Україна – найкраща країна у світі. Я люблю свою країну, її степи, ліси, гори, села і міста, її народ. Тепло рідної домівки зігріває за сотні кілометрів. Людина у чужій країні зможе жити, працювати, але завжди тужитиме за батьківським домом, за рідною мовою. Удома усе здається кращим і природа і люди. Тож не дивно, що в розлуці зі своєю Вітчизною людина почувається незатишно.
Я вважаю, що ми повинні бути гідними дітьми своєї Вітчизни. Батьківщину не обирають, вона як мати, завжди одна.



Твір на тему / Що вміщує поняття "Свобода"

"Свобода"
На мою думку, кожна людина хоче бути вільною. Почуття свободи притаманне людині від народження. 
Свобода – це можливість вільно висловлювати свою думку, вільно вибирати роботу і місце проживання. Звичайно, свободу одна людина не повинна здобувати за рахунок пригнічення свободи іншої. Часто, щоб бути вільним, потрібно боротися. Боротьба за свободу народжувала або героїв, або рабів. 
В боротьбі за свободу та незалежність нашого народу також заплачено життям багатьох поколінь. Зараз ми маємо свободу та демократію, але ми часто стаємо рабами власних звичок, лінощів, байдужості. 
Отже, свобода – поняття дуже складне, проте важливе.

07.02.13

Нечуй-Левицький / Запорожці / характеристика героїв

Карпо Летючий
Очима свого героя — лоцмана Карпа Летючого Нечуй-Левицький зображує запорожців незвичайними людьми: «такі вони були високі, рівні, дужі! Такі вони були гарні на вроду, що він таких людей не бачив ні між панами, ні між простими селянами». Та і Карпа письменник наділяє всіма чеснотами, називаючи героя «потомком славних запорожців», який «мав увесь хист, усю вдачу запорозьку». І. Нечуй-Левицький характеризує хлопця не лише як «гарного з лиця, гарного зі