10.03.13

Біографія / Максим Рильський

Поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.

Максим Рильський народився 19 березня 1895 року в Києві, але ріс у Романівці на Сквирщині. Тут він мав домашню школу українську,домашню загальну освіту й виховання під рукою батька. Його батько, етнограф, громадський діяч і публіцист Рильський Тадей Розеславович, був сином багатого польського пана Розеслава Рильського і княжни Трубецької. Мати Максима Рильського, Меланія Федорівна, була простою селянкою з села Романівки (Житомирської області). 1902 року помер його батько, і родина переїхала з Києва в Романівку. Максим спершу навчався в домашніх умовах, потім у приватній гімназії в Києві.

Тадей почав писати рано, перший його вірш надруковано 1907, перша юнацька збірка поезій «На білих островах» вийшла 1910 року. Першою вже зрілою була збірка «Під осінніми зорями».

Рильський, хоч мав будинок у Києві, постійно жив у селі Романівка, де одружився з простоюселянською дівчиною.

За свогожиття поет видрукував 35 книжок поезії, з яких 31 книжка лірики і чотири книжки ліро-епічних поем. Крім того, він переклав з 13 мов понад чверть мільйона рядків поезії.

Помер Максим Тадейович Рильський 24 липня 1964 року. Поховано його в Києві, на Байковому кладовищі.

Є такі люди, про яких мовиться: «О, це мудрий чоловік, але розум його злий». Характер Максима Рильського поєднував розум з добротою, його мудрість лагідна і, мабуть, тому незаперечна. /Д.Павличко. 1969./

Немає коментарів:

Дописати коментар