Перша збірка віршів поета "Вогонь Купала" побачила світ у видавництві "Молодь" 1966 року і була прихильно зустрінута критикою. Проте до 80-х років поета мало хто знав в Україні. За
свою громадянську позицію 1972 року Ігор Калинець отримав шість років суворих таборів і три роки заслання, які відбув на Північному Уралі і в Забайкаллі. Тоді попереднім слідством було встановлено, що він "...внаслідок націоналістичних переконань, починаючи із 1965 року, з метою підриву та ослаблення Радянської влади проводив антирадянську пропаганду і агітацію шляхом створення, розповсюдження та збереження наклепницьких документів, які порочать радянський державний лад". В ув'язненні поет працював токарем і кочегаром. Мучився, але не каявся – і був радий з того, бо відчував, що лишився людиною.
На волю вийшов лише 1981 року. А реабілітували Ігоря Калинця, як і багатьох, лише 1990-го... Після повернення із заслання був редактором журналу львівського обласного відділу Фонду культури.
Творчий доробок І. Калинця становить 17 поетичних збірок, що згруповані у двох циклах: у 1991 р. у Варшаві вийшов перший том циклу "Пробуджена муза" (9 збірок), а в США – другий том "Невольнича муза" (8 збірок).
У доробку поета чимало творів і для дітей, наприклад, "Книжечка для Дзвінки", видана в Києві в 1991 році. Дзвінка – це ім'я коханої видатного карпатського ватажка опришків Олекси Довбуша, пам'ять якого й досі вшановують на Західній Україні. Також ім'ям Дзвінка Ігор Калинець назвав свою доньку. Дружина Ігоря Калинця – відома українська поетеса Ірина Калинець.
У поезії "Писанки" поет змальовує образ найдорожчої для кожного людини – мами. А в першій книжечці для Дзвінки – "Дивосвіт" – автор оживлює образи Стежечки, Блискавки, Веселки, Диму тощо, примушуючи читача замилуватись красою природи і пробудити любов до неї.
Творчість Калинця суттєво вплинула на багатьох українських поетів пізніших поколінь. Після повернення з ув'язнення та виселення 1981 р. Калинець, за його словами, цілком замовкає як поет. Тим часом пише і публікує казки для дітей (наприклад, «Дурні казки», 1998), готує перевидання власних поезій. 1994 р. журнал «Сучасність» опублікував його повість «Молімось зорям дальнім», написану ще 1972 р. під час перебування у слідчому ізоляторі львівської в'язниці. Проте поза всякими сумнівами Калинець був і залишається передовсім поетом, творцем вельми індивідуального, легко пізнаваного і в той же час напрочуд цілісного світу. Займається поет і перекладами художньої літератури, зокрема з польської мови.
Автор двох томів-фоліантів, куди ввійшли сімнадцять збірок оригінальних поезій (перекладені іноземними мовами, а вірші склали три збірки), Ігор Калинець є почесним членом Міжнародного ПЕН-клубу, лауреатом літературної премії імені І. Франка (Чикаго, США, 1979). У 1992 році отримав премію імені В. Стуса, а за книжку вибраних поезій "Тринадцять аналогій" був удостоєний Національної премії України імені Т. Шевченка. Книжка "Слово триваюче" вийшла друком у Харкові в 1997 р.
За визначні заслуги в утвердженні національної ідеї, широку пропаганду українського слова 2005 року відомому поетові та громадському діячеві Ігореві Калинцю було присвоєно звання почесного громадянина Львова.
фигня полнейшая
ВідповістиВидалитисогласен
Видалитимені сподобалось
ВідповістиВидалитиЯ теж согласен
ВидалитиВсе супер я длволен
ВідповістиВидалитиПочему фигня? Это ж биография!
ВідповістиВидалитихуйня
ВідповістиВидалитиПоддерживаю
Видалитиот дебилы когда он умер пидорасы блять
ВідповістиВидалитипоч пидорасы может он ещё дожывает
ВидалитиСначала писать научись, а уже потом обзывай всех)) И кстати, это биография человека, и здесь нечего странного нету))
ВидалитиПочему тут все такие грамотные :)))
Видалитион жив ищо не умер
ВидалитиНармальна
ВідповістиВидалитикапец
ВідповістиВидалитикласс
Салалетниє дибили
ВідповістиВидалитиТа ви москалі в цьому нічого не тямите ви українською читати навчіться
ВідповістиВидалитиНу тіпо Україна, Россія і Білорусь один славянський народ а не дружать іза того що правління тупе
ВидалитиПо русски: ну типо Украина, Россия и Белорусь один славянський народ а не дружать иза правления тупого